Zobrazuje sa všetkých 6 výsledkov

  • Novinka

    Jana Vaňková – Nepál – od najznámejších trekov až po výstup na Ama Dablam (6 812 m)

    5,00 

    Everest Base Camp Trek alebo Annapurna Base Camp Trek patria medzi najobľúbenejšie treky v Nepále. Veď kto by sa nechcel pozrieť pod najvyššiu alebo najnebezpečnejšiu horu sveta? V tejto prednáške sa pozrieme do najkrajších kútov nepálskych Himalájí a taktiež na dva výstupy – Lobuche East (6 119 m) a Ama Dablam (6 812 m). Ama Dablam patrí medzi najtechnickejšie a najkrajšie hory Nepálu, preto je aj výstup na túto horu sprevádzaný veľmi ťažkými podmienkami, ktoré ale rozhodne stojí za to prekonať.

  • Novinka

    Marek Odler – Expedícia na Lenin peak

    3,00 

    V roku 2022 som sa ako 19-ročný chalan vydal do strednej Ázie navštíviť Kirgizsko a vystúpiť na Leninov štít. Bol som so skupinou s dvomi Čechmi, s ktorými som sa stretol v Istanbule na letisku, odkedy sme tvorili nerozlučnú trojku, až kým nás problémy nerozdelili. Pod Leninovým štítom som sa po desiatich dňoch aklimatizácie vydal sám až na úplný vrchol, keďže to moji kamaráti už nezvládali. No našťastie som už nad druhým táborom stretol nového kamaráta, s ktorým som to potiahol až na vrchol.

    Prezentácia má nižšiu kvalitu zvuku

  • Archív

    Maroš Matoušek – V stopách leopardov – výstup na Stok Kangri a trek v Ladakhu

    2,00 

    V stopách leopardov-je názov témy kde by som rád predstavil môj výstup na Stok Kangri a Markha Valley trek v Ladakhu. Rád by som okrem samotnej cesty opísal priebeh prípravy na takýto výstup a rôzne ťažkosti ktorým človek čelí, napr. ja som tam chytil v výškovu chorobu a liečil sa v nemocnici na kyslíku. Cestu som ustkutočnil počas septembra 2015. Boli so mnou aj dvaja kamaráti, Popradčania. Prezentácia bola nahraná v roku 2016. Dĺžka prezentácie 1:40 (100 minút)

  • Martin Hájek – Výstup na 6476 m vysoký Mera Peak s málo známym trekom z údolia Arun do Lukly

    5,00 

    : Nepál – krajina pre dobrodruhov túžiacich zažiť dobrodružstvo v najvyšších horách planéty či romantikov hľadajúcich zmysel života počas pokojného putovania po prastarých cestách po stopách karaván jakov. Táto malá hornatá krajina dokáže nadchnúť naozaj každého! Martin Hájek sa s vami podelí o bohaté skúsenosti zo svojich vyše desiatich ciest do Nepálu a predstaví jeden z najmenej navštevovaných trekov v Himalájach – pozdĺž rieky Arun a cez 7 sediel z Tumlingtaru do Lukly, počas ktorého aj vy z pohodlia vašej obrazovky a bez zadýchania vybehnete na 6476 m vysoký vrchol Mera Peak. Najvyšší trekingový vrchol v Nepále! Na záver tiež navštívite aj údolie Káthmandu s jeho historickými mestami, pestrofarebnými trhmi a mystickými chrámami. Namasté a dovidenia!

    Dĺžka prezentácie: 1:31 (91 minút)

  • Archív

    Richard Tesár – Vystup na Khan Tengri, Kirgizsko

    2,00 

    Prezentovaný bude výstup na vrchol hory Khan Tengri (7010 m.n.m.) v pohorí Tian Shan, so všetkými jeho krásami a strasťami. Výklad bude sprevádzaní fotografiami z výstupu a treku po ľadovci Inylchek.

    Dĺžka: 45 minút. Prezentácia bola nahraná na celkom prvom festivale Cestou necestou v marci 2013 v Bratislave.

  • Robo Vrlák – Denali Climb and Ski Expedition 2022

    5,00 

    Šestica Slovákov sa vydá na Aljašku aby vystúpili na najvyšší vrchol Severnej Ameriky na Denali 6190m. Avšak jeden krát nestačí a po aklimatizačnom výstupe cestou West Buttres sa dva tímy vydávajú do steny znovu. Každý tím ide inou cestou, aby na tohto obra vystúpili opäť. A tak v priebehu 7 dní stoja na vrchole Denali dva krát.

End of content

End of content