Barion Pixel
Nahrávam Podujatia
  • Táto event už prebehla.

Lučenec – Cestou necestou – 4 mesiace, 4 krajiny Južnej Ameriky – Stopom naprieč Madeirou za 10 dní

11. mája od 19:00 do 21:30

7,00€

Dve prezentácie digitálnych nomádiek Nikoly Kökényovej (rodáčky z Lučenca) a Kataríny Naništovej. Každá vás prevedie inou cestou. V prvej sa vyberieme s jednosmernou letenkou do Južnej Ameriky a spoznáme Kolumbiu, Ekvádor, Peru a Bolíviu. V druhej si zas dáme “punkáčinu” a výlet naprieč Madeirou stopom za 10 dní. 


19: 00 Nikola Kökényová – 4 mesiace, 4 krajiny Južnej Ameriky 

Pojem digitálne nomádstvo je vo svete už zabehnutým trendom, no na Slovensku sa s ním ešte stále zoznamujeme. Možnosť pracovať odkiaľkoľvek na svete sme využili aj my. S jednosmernou letenkou sme pristáli v kolumbijskej Bogote bez jasného plánu. Vzniklo z toho 4 mesačné dobrodružstvo, počas ktorého prešli od Kolumbie, cez Ekvádor, Peru až do turistami málo navštevovanej Bolívie. Príďte spoznať tieto krajiny, ich špecifiká, rozdielnosť a atmosféru a inšpirujte sa cestami, ktoré môžete podniknúť aj vy. Ak nemáte odvahu vyraziť na vlastnú päsť, môžete vyraziť s nami. Prejdeme kokaínovým kráľovstvom – Medellínom, okolo najvyšších paliem na svete, pozrieme sa na ekvádorské vodopády a vulkány, peruánske Machu Picchu či jazero, kde sa narodilo Slnko.


 

20:10 Katarína Naništová – Stopom naprieč Madeirou za 10 dní

Plán je jasný. Prejsť portugalský ostrov, známy aj ako Ostrov večnej jari, stopom a vidieť čo najviac. Po pristátí lietadla v hlavnom meste Funchal prechádzame napešo dvoma najvyššími horami Madeiry, Pico Ruivo a Pico Areiro, s batohmi na pleciach a pokračujeme ďalej po pobreží doslova celého ostrova.

Stopli sme už turistov, starého pána, ktorý si sem prišiel užiť dôchodok ale aj Madeirčana, ktorý nerozumel anglicky a namiesto polhodiny cesty nás vozil dve hodiny stredom ostrova a pozval nás na tradičný madeirský nápoj Poncha. O 12-tej na obed. Bez raňajok. 😀

Napriek tomu, že celú cestu stopujeme, sme nevynechali ani jedno miesto, ktoré sme mali na zozname a minuli sme naozaj smiešnu sumu. Navyše, túto exotiku si môžete užiť po novom veľmi jednoducho s priamymi letmi už aj vy. O tom viac na prednáške :). 
 

 

Predpredaj končí hodinu pred začiatkom podujatia. Ďalšie vstupenky budú dostupné na mieste za 9€. Podujatie nájdete aj na facebooku.

Details

Date:
11. mája
Čas:
19:00 do 21:30
Cost:
7,00€
Event Kategória:
Event Tags:

Miesto podujatia

Tančiareň a pivovar Franz
Martina Rázusa 11
Lučenec, 984 01 Slovakia (Slovak Republic)
+ Google Map

Tickets

The numbers below include tickets for this event already in your cart. Clicking "Get Tickets" will allow you to edit any existing attendee information as well as change ticket quantities.
Tickets are no longer available