O nás

Všetky aktivity OZ Cestou necestou vyplývajú z našich 3 hodnôt, ktoré vyznávame. Riadime sa nimi ako v našom internom organizačnom tíme, tak aj navonok pri organizácii cestovateľských podujatí. Slúžia nám ako oporné body a sú to:

Inšpirácia

Naše motto znie: „Inšpirujeme ľudí cestovať na všetky svetové strany a spoznávať nepoznané“. Prinášame Vám nespočet inšpiratívnych cestovateľských prezentácií. Dávame príležitosti mladým dobrodruhom, ale aj skúseným vášnivým cestovateľom, turistom, horolezcom, vodákom a každému, kto sa s ostatnými vie podeliť o niečo nové, zaujímavé a inšpiratívne. Pre dobrovoľníkov vytvárame priestor na sebarealizáciu, ponúkame príležitosť rásť a púšťať sa aj do nevídaných bláznivých projektov, ktoré si často vyžadujú odhodlanie. Je z nás cítiť energiu, ktorú vkladáme do každej aktivity, rovnako ako aj energiu, ktorá z nás srší von, pretože robíme veci, čo nás bavia a napĺňajú.

Srdce

Do všetkých vecí, ktoré robíme, vkladáme srdce – či už je to príprava podujatia, oslovovanie nových prezentujúcich či hľadanie nových dobrovoľníkov. Všetko, čo robíme, robíme so srdcom a najlepšie ako vieme, pretože nás to baví. Baví nás spoločne rásť. S dobrovoľníkmi budujeme dlhodobé osobné vzťahy a vzájomne zdieľame spoločné zážitky. Festival funguje iba vďaka zanietenej práci a ochote dobrovoľníkov.

Spájanie

Spájame skúsených nadšených cestovateľov so začínajúcimi cestovateľmi, ktorí sa potrebujú odhodlať vyraziť na cesty. Pomaly, ale isto vytvárame komunitu dobrovoľníkov po celom Slovensku. Komunitu ľudí, ktorí vyznávajú rovnaké hodnoty a radi inšpirujú ľudí k cestovaniu a prebádaniu nových miest. V neformálnej atmosfére Vám prinášame najrôznorodejšie osobnosti, ktoré máte možnosť spoznať a získať tak nové kontakty do života. Vytvárame nové a upevňujeme staré priateľstvá.

Pridaj sa do komunity cestovateľov

Podeľ sa so svojimi zážitkami a prezentuj svoje zážitky, pomáhaj ako dobrovoľník, napíš článok alebo video, daruj 2 % z daní, alebo staň sa partnerom.

Ako všetko vzniklo?

Prvý festival usporiadal Mišo v marci 2013 v Dome kultúry Lúky v bratislavskej Petržalke. Odvtedy sme sa rozrástli do celého Slovenska. Prečítaj si článok o histórii a zisti, kto za festivalom stojí.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

Michal Knitl

zakladateľ OZ Cestou necestou

Naši partneri

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

Speed up all processes!

Find the Right Freelancer